Sprzęt elektroniczny dla naszej szkoły
W naszej szkole realizowaliśmy grant w ramach Funduszy Europejskich, uczestniczyliśmy we wspaniałych wycieczkach, a także otrzymaliśmy sprzęt multimedialny – tablica interaktywna, znajduje się w pracowni nr 17 oraz sprzęt sportowy, który będziemy wykorzystywali na lekcjach wychowania fizycznego. Nasz nowy sprzęt sportowy to: profesjonalne płotki lekkoatletyczne, materac do akrobacji, przenośny zestaw do tenisa ziemnego oraz zestaw do rozwijania refleksu – Blezpood.
Cały sprzęt został oznaczony naklejkami z logo organizatorów grantu i będzie uatrakcyjniał nasze zajęcia. Bardzo dziękujemy.
Przekazanie sprzętu elektronicznego
W Muzeum Niepodległości w Myślenicach odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu elektronicznego dla placówek oświatowych z terenu Gminy Myślenice w ramach dwóch programów – „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny” oraz „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych”. W uroczystości uczestniczyli burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, sekretarz Gminy Myślenice Robert Pitala, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia Małgorzata Ciemińska oraz zastępca naczelnika Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Danuta Nowak.
Cały artykuł znajduje się pod adresem:
Tarcza Humanitarna wycieczka Velo Czorsztyn i rafting na Dunajcu
20 czerwca 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach uczestniczyli w wycieczce rowerowej wokół Jeziora Czorsztyńskiego tzw.Velo Czorsztyn oraz w raftingu po rzece Dunajec. To była kolejna wycieczka, dzięki której zintegrowaliśmy naszą klasę z naszym nowym kolegą Oleksandrem, którego wszyscy nazywamy Olkiem. Podczas trudów wycieczki rowerowej najfajniej jest poznawać siebie oraz nowe otoczenie, wspólne picie wody, pomoc podczas zdobywania podjazdów, składka na lody – to wszystko wskazuje, że lubimy siebie i chętnie sobie pomagamy. Nasz Olek był zachwycony poznawaniem nowych miejsc i zdobywaniem nowych umiejętności. Czas pięknych wędrówek za nami, ale nasza przyjaźń pięknie rozkwita i z tego jesteśmy bardzo dumni. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym pięknym projekcie.
Wdzięczni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach.
Wycieczka rowerowa Pętla wokół Tatr. Małopolska Tarcza Humanitarna
4 czerwca 2023r. Uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w kolejnej wycieczce integracyjnej zorganizowanej w ramach grantu pn. Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy. Pakiet Edukacyjny. Tym razem zaprowadziliśmy naszego kolegę Olksandra w rejon ścieżki rowerowej prowadzącej tzw. Pętle wokół Tatr. Chcieliśmy pokazać mu piękno naszych gór z perspektywy roweru. Było wspaniale, pogoda cudowna, słońce, mimo iż z Krzyszkowic wyjechaliśmy w małym deszczu, błękitne niebo i wspaniałe sosnowe lasy oraz w perspektywie ośnieżone Tatry. Nasz przyjaciel Olek był zachwycony. Dodatkową atrakcją naszej wyprawy była wizyta na lotnisku w Nowym Targu, gdzie mieliśmy okazję zasiąść za sterami szybowca, wspaniałe doświadczenia. Na zakończenie posiłek, który zregenerował nasze organizmy i powrót do Krzyszkowic. Było wspaniale, juz czekamy na naszą kolejną wycieczkę.
Wycieczka integracyjna do Zakopanego
W dniach 30-31 maja 2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Zakopanego w ramach grantu pn. „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy-Pakiet Edukacyjny”. Niezwykle ciekawy dzień rozpoczęliśmy po dojechaniu do Doliny Chochołowskiej od przywitania się z naszymi przewodnikami. Następnie wsiedliśmy na rowery i dojechaliśmy pod schronisko w Dolinie Chochołowskiej. Kolejnym punktem było zdobycie szczytu Grześ i oczywiście poznanie historii regionu, poznanie przyrody oraz zwyczajów. Podczas wspinaczki uczniowie wspaniale siebie wspierali, wszyscy szczęśliwi dotarliśmy pod tabliczkę z nazwą szczytu – Grześ zdobyty. Następnie wróciliśmy pod schronisko i ponownie wsiedliśmy na nasze rowery. Mimo chmur na niebie dotarliśmy do kolejnego punktu programu, czyli parku linowego. Tutaj zostaliśmy wyposażeni w uprzęże do wspinania, następnie przeszkoleni jak mamy postępować i pod czujnym okiem instruktorów rozpoczęliśmy naszą podniebną przygodę. Wrażeń było bardzo dużo; po 3 godzinach nieco zmęczeni opuściliśmy to fantastyczne miejsce i pojechaliśmy na nocleg, gdzie również oczekiwał na nas pyszny obiadek. Kolejny dzień rozpoczęliśmy wczesną pobudką, bo przed nami była kolejna przygoda. Najpierw rozgrzewka intelektualna w Sali Odkryć w Centrum Edukacji Przyrodniczej, następnie zwiedziliśmy piękną wystawę przybliżającą informację o masywie naszych Tatr. Następnie pojechaliśmy do Doliny Kościeliskiej, gdzie na nas czekali nasi przewodnicy Pani Zosia Wetula i Pan Janusz Gołąb – słynny himalaista. Pod tak dobrą opieką wyruszyliśmy zdobywać jaskinie, odpowiednio zabezpieczeni w kaski i czołówki podziwialiśmy podziemny świat Tatr- było cudownie. Po jaskini odpoczęliśmy w Schronisku na Hali Ornak i znowu wyruszyliśmy na czarny szlak prowadzący nad Staw Smreczyński, kolejnym punktem było zdobycie Wąwozu Kraków i wejście po drabinie i łańcuchach do Smoczej Jamy, a stamtąd powrót na Halę Pisaną. I to już był ostatni punkt naszej wycieczki. Jeszcze powrót do miejsca noclegowego, pyszny obiadek, pakowanie bagaży i powrót do Krzyszkowic. To była niezwykle wymagająca wycieczka, ale jak wszyscy stwierdziliśmy najfajniejsza jaką dotychczas mieliśmy. Bardzo wszystkim dziękujemy.
Wycieczka do Ojcowa kl. IIIa
22 maja 2023 r. klasa III a wybrała się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Przez cały czas uczniom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda oraz przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęło się od najsłynniejszej jaskini w OPN – Groty Łokietka. Następnie trzecioklasiści udali się szlakiem przez Wąskie Skałki do Bramy Krakowskiej, nazwanej przez przewodnika „Bramą Narnii”. Po drodze uczniowie poznali genezę powstania skał wapiennych, z których zbudowana jest Wyżyna Krakowsko – Częstochowska oraz procesy, które nadały tym skałom wyjątkowe kształty. Następnie dzieci odwiedziły „Źródełko Miłości”, a kolejno dziedziniec zamku na Pieskowej Skale. Obowiązkowym i ostatnim punktem wycieczki była Maczuga Herkulesa.Wszystkim ta całodniowa wyprawa bardzo się podobała. Wyjazd został sfinansowany z Projektu „Tarcza Humanitarna”.
W naszej szkole realizowany jest projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy-Pakiet Edukacyjny”. W ramach działań odbędą się 3 wycieczki; klasa 3a uczestniczy w wycieczce do Ojcowa, natomiast klasa 5a pojedzie na wycieczkę dwudniową „Wiosenny treking w Tatrach” oraz na wycieczkę rowerową „Pętla wokół Tatr”.
Ponadto otrzymaliśmy również z tego projektu fundusze na zakup sprzętu sportowego. O wszystkich działaniach realizowanych w ramach projektu będziemy informować na bieżąco.