Wydarzenia

Światowy Dzień Pluszowego Misia w gr.,, Skrzaty”

W dniu 25.11.2022 r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim „milutkim przyjacielem”. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.
W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawiły się m. in. przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, brały udział w różnych zabawach ruchowych, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne.
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej ,,Akademia Aquafresh”

Nasze przedszkolaki z grupy ,,Skrzaty”  brały udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej ,,Akademia Aquafresh”.

Podczas zajęć dzieci  uczyły się jak prawidłowo czyścić ząbki, dowiedziały  się jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poznały budowę zęba. Uczyły się rozróżniać ząb zdrowy od chorego. Dodatkowo dzieci dowiedziały się jak dzielnie stawić czoła swoim lękom przed wizytą u dentysty.

LAS W SŁOIKU w wykonaniu grupy Misie

Akcja "Góra Grosza"

Grupa Biedronek odwiedza Bibliotekę Publiczną

Dzień Kundelka to nieformalne, lecz bardzo ważne święto. W Polsce obchodzimy je 25 października. Z tej też okazji grupa Biedronek wybrała się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Krzyszkowicach. Dzieci miały okazję wysłuchać ciekawych opowieści o naszych czworonożnych przyjaciołach, dowiedzieć się w jaki sposób należy zajmować się pieskami. Ponadto pod koniec zajęć każdy miał okazję stworzyć ,,Psią,, zakładkę do książki według własnego pomysłu.

Święto dyni w gr. ,, Skrzaty"

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni” . W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy w piątek 28 października. Dzieci z gr. ,,Skrzaty” poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem oraz, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń, gry w domino i wiele innych.  Wśród zabaw ruchowych były: skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. Dzieci z zapałem zabrały się również do prac plastycznych, powstałe piękne prace. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.

Gr. ,, Skrzaty" przystępuje do projektu edukacyjnego ,, Mamo, tato, wolę wodę"- Dlaczego woda jest tak bardzo ważna?

Dzieci z gr. ,, Skrzaty” wiedzą doskonale dlaczego woda jest tak bardzo ważna? Potrafią wyjaśnić znaczenie wody w przyrodzie oraz życiu człowieka. Wiedzą do czego zużywamy wodę w codziennym życiu. Potrafią wymienić kilka sposobów oszczędzania wody w codziennym życiu. Dzieciaki uwielbiają zajęcia badawcze z wodą.

Pasowanie w grupach "Skrzaty" i Misie

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 25 października. Od samego rana trwały przygotowania. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panie Dyrektor-Renę Rospond oraz Wicedyrektor- Władysławę Baran. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie.

Audycja edukacyjna

Dnia 27.10.2022 dzieci z grupy Tygrysków oraz Smerfów uczestniczyły w audycji edukacyjnej pod tytułem „Ludowo=czadowo”, zorganizowanej przez „Ziemię Myślenicką” zespół pieśni i tańca z Myślenic z okazji 35-lecia zespołu. Podczas występów dzieci zobaczyły tradycyjne ludowe stroje i tańce oraz usłyszały przyśpiewki ludowe.

Od stycznia istnieje możliwość zapisania się do Ziemi Myślenickiej.

Dzieci z gr. ,,Skrzaty" przystąpiły do 13 edycji programu: Mamo, tato wolę wodę

Dzieci z gr.,, Skrzaty” przystąpiły do 13 edycji programu: Mamo, tato wolę wodę. Celem zajęć było zwrócenie uwagi dzieci na zagadnienia ochrony środowiska.

Zajęcia w grupie OF

Wyniki konkursu rodzinnego "Jesienny bukiet"

W okresie od 10-18.10.2022 r. przedszkolaki wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Jesienny bukiet”, organizowanym przez     P. Sylwię Węgrzyn i P. Beatę Tomaszewską. Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem. Szkolny korytarz został ozdobiony wieloma bukietami. Wszystkie zostały wykonane z jesiennych darów natury. Królowały w nich liście, kasztany, żołędzie, jabłka, orzechy, kukurydza, kasztany, dynie. Wpłynęły aż 33 prace.

Jury po długich konsultacjach wyłoniło laureatów:

Laureaci kompozycji przestrzennej:                                                

I miejsce- Bartek Sikora

II miejsce-Arkadiusz Kruczek

III miejsce- Marcin Surówka

Laureaci kompozycji płaskiej:

I miejsce-Hanna Głocka

II miejsce-Lena Sikora

III miejsce-Marcel Sikora

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienie. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zajęcia z rekonstrukcji historycznej

Dziś w gr. ,, Skrzaty” gościliśmy jednego z naszych rodziców. Pan Michał przeprowadził świetne zajęcia na temat rekonstrukcji historycznej. Pokazał dzieciom łuk prawdziwego rycerza, hełm, szablę, tarczę, a nawet narzędzia do gotowania…
Dzieci miały także okazję przymierzyć elementy rycerskiego stroju, co sprawiło przedszkolakom mnóstwo frajdy i radości. Tematyka  zainteresowała nie tylko chłopców, ale również dziewczynki, które chcą zostać rycerzami.
 

Skąd się biorą produkty ekologiczne? – realizacja programu edukacyjnego w grupie ,, Skrzaty"

Dnia 12.10.2022 w Grupie ,,Skrzaty” realizowaliśmy program edukacyjny Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Przedszkolaki chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Z zainteresowaniem oglądały film edukacyjny i wypatrywały znaczków ekologicznych. Zarówno nauczyciel, jak i dzieci przynieśli do przedszkola produkty spożywcze z zielonym listkiem. Produkty te na zakończenie zajęć przedszkolaki zjadły z apetytem, pamiętając o potrzebie mycia rąk przed jedzeniem.

Dzięki realizacji programu edukacyjnego dzieci dowiedziały się m.in. co oznacza pojęcie ”produkt ekologiczny” i jak go rozpoznać, poznały piramidę zdrowego żywienia i stylu życia, czy też utrwaliły etapy poprawnego mycia rąk. Przedszkolaki dowiedziały się również m.in. jakich produktów powinniśmy jeść najwięcej, a jakich należy unikać, czy też jak ważna jest aktywność fizyczna dla zdrowia. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy pyszne kompoty owocowe.

Wizyta strażaków

We wtorek 11 października nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach. Opowiedzieli nam o swojej pracy, o bezpieczeństwie i pokazali sprzęt ukryty w samochodzie strażackim. Wszystkie dzieci były pod ogromnym wrażeniem i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania.

,, Pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe”

W ubiegłym tygodniu w grupie ,,Skrzaty” było smacznie, a przede wszystkim zdrowo. Była to świetna okazja do powtórzenia nazw owoców polskich i egzotycznych, poznania ich smaku oraz zapachu.

Konkurs rodzinny Jesienny bukiet

Nadeszła jesień

Zajęcia sensoryczne w grupie Skrzaty

Przedstawienie „O wesołym Sindbadzie Żeglarzu"


Dnia 4.10 (wtorek) zorganizowana została wycieczka do Kina Muza w Myślenicach na przedstawienie pt. ”O Wesołym Sindbadzie Żeglarzu”.

Przedstawienie bardzo podobało się naszym przedszkolakom.

Projekt Bezpieczny Przedszkolak

W poniedziałek 03.10.2022r nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej. W spotkaniu wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci brały udział w projekcie ,,Bezpieczny przedszkolak”. Głównym celem spotkania było utrwalenie wiedzy przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania.

Bezpieczeństwo przedszkolaków

W dziecku od najmłodszych lat powinno się nieustannie wyrabiać przeświadczenie, że własne bezpieczeństwo jest rzeczą ważną. Dlatego właśnie w grupie Biedronek uczyliśmy się jak zachować bezpieczeństwo przy drodze.

Dzień Przedszkolaka w grupie Biedronek

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy międzynarodowy dzień kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dzieci tego dnia uczestniczyły w zabawach, czytaliśmy książkę ”The dot” autorstwa Petera Reynoldsa (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie dzieci tworzyły niesamowite kropkowe dzieła. Dzień zakończyliśmy zdjęciami w kolorowej ramie.

Dzień Mamy w grupie Motylków

Ciekawe wydarzenia w grupie Tygrysków

Wizyta w Bibliotece w Myślenicach

Doświadczenia z cieczą nienewtonowską

Dzień Ziemi

Pieczemy babeczki na święta

Spotkanie z policjantem

Wycieczka do Myślenic - zabawa w sali Ale klocki

Bal w przedszkolu

Kolędowanie przy szopce

Mikołajki w przedszkolu

Emilka Piech na powiatowym konkursie recytatorskim Kolorowe pory roku w Dobczycach

Wspólne śpiewanie hymnu

Konkurs recytatorski

Dnia 10.12.2021r w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. „Wiersze mojego dzieciństwa”. W konkursie wzięło udział 33 dzieci.

Uczestnicy doskonale poradzili sobie z tematem tegorocznego konkursu, wspaniale deklamując przygotowane wiersze. Każdy występ nagrodzony był gromkimi brawami.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

Ścieżka sensoryczna

W rozwoju małego dziecka bardzo ważną rolę odgrywa kształtowanie jego zmysłów. Poprzez zabawę możemy nie tylko dostarczać dziecku rozrywki, ale również pozytywnie oddziaływać na zmysły maluszka. Jednym ze sposobów stymulacji zmysłu dotyku jest ścieżka sensoryczna. Jest to nic innego, jak dość intrygująco wyglądający dla dzieci tor przeszkód.

Głównym celem ścieżki sensorycznej jest rozwijanie zmysłu dotyku u dzieci. Kilkulatek, który pokonuje taką ścieżkę musi stąpać po różnych materiałach, które czasem wywołują przyjemne, a innym razem dość niemiłe uczucia. Skład ścieżki sensorycznej zależy jedynie od wyobraźni dorosłych.

Zalety:
• mają pozytywny wpływ na motorykę dużą u dzieci,
• wpływają na koordynację wzrokowo – ruchową,
• pomagają korygować wady stóp,
• rozwijają wyobraźnię,
• stymulują receptory.

Zdrowe i pyszne

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszne zdrowe szaszłyki owocowe, a także przygotować świeżo wyciskany sok z owoców. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta!

Jesień

Jesienią, jesienią
sady się rumienią:
czerwone jabłuszka
pomiędzy zielenią.
Czerwone jabłuszka,
złociste gruszeczki,
świecą się jak gwiazdy
pomiędzy listeczki.
– Pójdę ja się, pójdę
pokłonić jabłoni,
może mi jabłuszko
w czapeczkę uroni!
– Pójdę ja do gruszy,
nastawię fartuszka,
może w niego spadnie
jaka śliczna gruszka!
Jesienią, jesienią
sady się rumienią;
czerwone jabłuszka
pomiędzy zielenią.
Konopnicka Maria

Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka święto obchodzone corocznie 20 września.  Nasze przedszkole specjalnie przygotowało się by uczcić to święto, które  zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

W salach od rana rozbrzmiewała muzyka, było mnóstwo zabaw, na twarzy każdego przedszkolaka gościł uśmiech, a na zakończenie dnia każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową przypinkę.

Wszystkim przedszkolakom życzymy wielu ciekawych doświadczeń i przygód w przedszkolu.

Dzień Chłopaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień kończy się,
od najmłodszego aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Chłopaka”

 

30 września w naszym Przedszkolu mali panowie świętowali Dzień Chłopaka. Koleżanki wręczyły chłopcom drobne upominki i złożyły im serdeczne życzenia. Był to wspaniały dzień pełen wrażeń i uśmiechu.

Wszystkim chłopcom dużym i małym życzymy dużo zdrowia i spełnienia najskrytszych marzeń.

Dzień Dyni

Dynia to bardzo zdrowe i urodziwe warzywo – przekonały się o tym nasze przedszkolaki, podczas obchodów ŚWIĘTA DYNI. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Przedszkolaki dowiedziały się co kryje się we wnętrzu tego warzywa, jakiego może być koloru, a także pod jaką postacią je spożywać. Dyniowe dekoracje i smakołyki pozwoliły odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa, a przede wszystkim dały okazję do fantastycznej wspólnej zabawy.

Dzień Dziecka!

Dnia 1 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. Największą atrakcją tego dnia, była wizyta maskotki z Psiego Patrolu w stroju policyjnym wraz z animatorką – zostało to ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Dzieci otrzymały słodkości oraz upominki. W tym dniu przedszkolaki  brały udział w różnych konkursach i zabawach. Panie malowały chętnym dzieciom twarze. Kontynuacja dnia dziecka odbyła się również następnego dnia. Dzieci miały możliwość skosztowania waty cukrowej, oraz brały udział w zabawach z bańkami mydlanymi.

Eksperymenty!

Dzieci już od urodzenia są odkrywcami i badaczami. Uczą się przez działanie. Działania badawcze są kreatywne, dzięki czemu dzieci poszerzają swoją wiedzę, uruchomiają wyobraźnię, koncentrację uwagi, spostrzegawczość, wytrwałość, mogą pokonywać przeszkody i próbować różnych możliwości. Wykonywane eksperymenty zachęcają do myślenia, porównywania, opowiadania. Z wykonywanych doświadczeń dzieci czerpią wiele radości, jest to wspaniała zabawa dla nich. Tygryski chętnie brały udział w eksperymentach i z ogromnym zainteresowaniem obserwowały jakie będą skutki.

Dzień Mamy i Taty!

To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy codzienny dzień. To dla nich ten dziecięcy trud. Każdy jak potrafi  w tym dniu dziękuje swoim Rodzicom. Niestety, w tym roku nie możemy spędzić go wspólnie w przedszkolu. W tym szczególnym dniu dzieci zrobiły przepiękne prezenty swoim rodzicom. Nie mogło również zabraknąć piosenek o Mamie i Tacie, ale przede wszystkim życzeń dla Kochanych Rodziców.

To wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

W karnawale same bale!

Przedszkolaki w pięknych, kolorowych strojach brały udział w różnych konkursach, nie zabrakło także tańców i poczęstunku. Wszyscy zabrali ze sobą świetne humory i znakomicie się bawili. Do przedszkola przybyły same znakomitości: księżniczki, wróżki, motylki, króliczki oraz batmani, piraci, kowboje, nie zabrakło także robota!

Walentynki

Walentynki były dla naszych przedszkolaków prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych.

Dzisiaj mamy walentynki
miejcie więc wesołe minki.
Uśmiech niech nie znika z twarzy,
i niech każdy sobie marzy,
byśmy się kochali wkoło.
Wtedy będzie nam wesoło!!!

Dokarmianie ptaków

Tygryski podczas jednych z zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Najmłodsi  dowiedzieli się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Dzieci z zainteresowaniem brały udział w zajęciach, pięknie przeliczały goszczące w karmniku wróbelki. Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki i same z dużym zapałem wsypywały pokarm do karmnika. Poznały ptaki zimujące w Polsce i miały okazję do wysłuchania odgłosów jakie wydają. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczne – pożywne kulki dla ptaków. Dzieci zgodnie obiecały, że podczas zimowych spacerów będą systematycznie uzupełniać zapasy w karmniku, który został umieszczony w przedszkolnym ogrodzie.

Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

Konkurs na ozdoby bożonarodzeniowe

W grudniu w naszym Przedszkolu został zorganizowany konkurs online na najbardziej kreatywną, a zarazem samodzielną ozdobę bożonarodzeniowa. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały prace i wysyłały Paniom. Wyniki konkursu zostały ogłoszone przed Świętami Bożego Narodzenia, natomiast  nagrody zostały wręczone po feriach zimowych.

Dzieci nagrodzone:

dzieci 5 i 6 letnie:

1 miejsce: Wiktoria Kucała
2 miejsce: Julia Bartosz i Maksymilian Fornalik
3 miejsce: Laura Kurowska

Dzieci 3 i 4 letnie:

1 miejsce: Julia Talaga
2 miejsce: Kamila Suder i Julia Krzanowska 
3 miejsce: Gabryś Talaga

Wyróżnione prace: 

Filip Słowik, Kacper Słowik, Alexander Ożóg, Gabryś Wierzba, Lena Bartosz, Jakub Kochan, Gabriela Bartosz, Laura Waśniowska, Julia Marchińska, Zuzanna Szlachetka, Róża Grabowska, Krzysztof Grabowski, Kuba Bijak, Natalia Moskwa, Aleksandra Bartosz, Natalia Grabowska, Jan Kontek, Marysia Konarska, Liliana Waśniowska.

Wszystkim dzieciom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Dzień Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Babci i Dzień Dziadka, mimo że dzieci nie mogły zaprosić do przedszkola swoich kochanych babć i dziadków, to przygotowały dla Nich własnoręcznie zrobione upominki i laurki.

Kochanym Babciom i Drogim Dziadkom życzymy  dużo zdrowia, pomyślności i radości na każdy dzień.

Ile gwiazd w wieczornym mroku
ponad naszym krajem lśni,
tyle przynieś drogim Dziadkom
jasnych i szczęśliwych dni.

Przedświąteczna pomoc dla seniorów

Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych zaangażowały się w przedświąteczną pomoc dla seniorów z pobliskiego Domu Pomocy Społecznej w Harbutowicach.

Wraz z nauczycielami przygotowały kolorowe pierniczki i ozdoby świąteczne dla podopiecznych ośrodka.

Wszystkie ozdoby i pierniczki wykonywały z ogromną dokładnością.

„Nieśmy pomoc innym, a wróci ona do nas ze zdwojoną siłą”

Dzień Pluszowego Misia

25 Listopada dzieci z naszego przedszkola obchodziły światowy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały i śpiewały piosenki o misiach.  W tym dniu każdy przedszkolak mógł zobaczyć prawdziwego dużego misia, który każdemu podał łapkę i się przywitał.

Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, taneczne, plastyczne, konkursy, przejście przez misiowy tunel. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.