Nasz dyniowy dzień – wycieczka do Czasławia

przez | 20 listopada 2022

Klasa 2a wybrała się tym razem na wycieczkę edukacyjną do Zaczarowanej Zagrody w Czasławiu. Chociaż pogoda nam nie sprzyjała to zamiast peleryn wyjęliśmy z plecaków wspaniałe humory.

Po dojechaniu na miejsce mieliśmy szanse wyjeść wszystkie smakołyki z naszych plecaków i napić się ciepłej herbaty. Następnie poszliśmy według naszego planu wycieczki na gry i zabawy z dynią. Później mieliśmy warsztaty o smakach i właściwościach różnych ziół. Mogliśmy stworzyć własną mieszankę soli ziołowej biorąc pod uwagę to czy zależy nam na dobrym humorze, odwadze a może zdrowiu. Kolejnym punktem wycieczki była przejażdżka na koniach co spodobało się nam chyba najbardziej. Atmosfera jaka musi panować w stadninie była dla nas dobrą lekcją spokoju i opanowania. Później pomogliśmy kucharkom z obiektu ugotować zupę dyniową – kroiliśmy wszystkie potrzebne składniki poznając ich właściwości zdrowotne. Następnie mieliśmy okazję podoić krowę i nakarmić zwierzęta w mini zoo. Po zjedzeniu pysznego obiadu wzięliśmy udział w ciekawych doświadczeniach fizyczno-chemicznych do których również wykorzystano dynie.

Na koniec naszej przygody czekała na nas wspaniała niespodzianka. Coś co kochają wszystkie dzieci – PINIATA z cukierkami. Pobawiliśmy się chwilę na placu zabaw i już musieliśmy wracać. To był dzień pełen wrażeń, śmiechu i nauki poprzez zabawę.